SarayMedya.com 'Sarayönü'nün Rehberi'

AK Parti'de ilk aday adayı Tınas

AK Parti'de ilk aday adayı Tınas

24 Ekim 2013, 11:45

Sarayönü'nde Mart ayında yaşanacak seçim heyecanın ilk startı verildi. AK Parti'den Sarayönü Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığını açıklayan isim Şükrü Tınas oldu.

Ak Parti'den Sarayönü Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığını açıklayan isim Ladik Belediye Başkanı Şükrü Tınas oldu.

Başvuru evraklarını Kurban Bayramı öncesi Ak Parti ilçe başkanı Nafiz Solak'a teslim eden Tınas; "Sarayönü Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayıyım. Ladik Belediye Başkanı olarak vermiş olduğum hizmetlere şimdi Sarayönü Belediye Başkanı olarak devam etmek istiyorum. Tüm hemşehrilerimden dua ve destek bekliyorum. Allah nasip ederde bu göreve gelirsem iyi niyetle, tüm halkımızı kucaklayarak, onların istek ve görüşlerini de dikkate alarak iyi hizmetler vereceğime inanıyorum. İnşallah bu seçimler hem ilçemiz hemde ülkemiz için hayırlara vesile olur" dedi.

Şükrü Tınas kimdir?

Sarayönü siyasetinin tanınmış isimlerinden olan Şükrü Tınas, Ladik Belediyesi'nin kapanması nedeniyle Sarayönü için aday adayı oldu. Yaklaşık 4.5 yıldır Ladik beldesinin Belediye Başkanlığı'nı yapan Tınas, Kurban Bayramı öncesinde evraklarını AKP İlçe Başkanı Nafiz Solak'a teslim etti.

1961 yılında Ladik'te doğan Tınas, İlk ve orta öğrenimini Ladik'te tamamladı. Konya Ticaret Lisesi'nden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Bazı özel şirketlerde muhasebecilik ve idarecilik yaptı. Daha sonra Ladik'te Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik bürosu açtı. Evli ve beş çocuk babasıdır.